Search
Pazar 19 Kasım 2017
  • :
  • :

Yaratıcı Platformlar Değişim Programı

Yaratıcı Platformlar Değişim Programı 3×3

Yaratıcı Platformlar yaratıcı insanların çalışma, yenilik yaratma ve küresel anlamda bağlantı kurma yöntemlerini değiştiriyor.

Bugün bu alanlar, gelişen teknolojiler sayesinde İstanbul’dan Rio de Janeiro’ya, Londra’dan Şangay’a yaratıcı kişilerin daha dazla platform ile bağlanmasını, üretmesini ve gelişmesini sağlıyor.  Böylece daha fazla iş fırsatı, üretim kaynaklarına erişim ve farklı takipçi kitlelerine ulaşmasını destekliyor. Ayrıca kültürel işlerdeki geleneksel iş modelleri ni de yeniden tanımlıyor.

Yaratıcı Platformlar Değişim Programı  British Council’ın uluslararası ağlarıyla yerel platformları bir araya getirerek yeni bağlantılar ve fırsatlar yaratan bir programdır. Yaratıcı Platformlar’ın kurucuları ve yöneticileri diğer yaratıcı platformların deneyimlerinden faydalanır ve sahip oldukları iş modelleri, dünya görüşleri, değerler, hikâyeler ve projeler hakkında bilgiler paylaşır.

YARATICI PLATFORMLAR DEĞİŞİM PROGRAMI NEDİR?

Türkiye merkezli üç yaratıcı platform, bir hafta boyunca, aşağıda belirtilen Birleşik Krallık yaratıcı platformlarından birinde, programlama, topluluk geliştirme ve bilgi paylaşımı konularında yeni fikirlerle ilgili görüş alışverişinde bulunma şansına sahip olacak.

Türkiye’den gelen yaratıcı platform yöneticileri, ziyaretlerini tamamladıktan sonra Türkiye’de British Council’ın sağladığı bir hibe programına başvuruda bulunmaya davet edilecek. Bu program kapsamında, katılımcılar Birleşik Krallık’ta edindikleri deneyimlerden faydalanarakTürkiye’deki üyeleriyle ve/veya halka açıkbir etkinlikle Birleşik Krallık’ın da dahil olduğu bir işbirliği gerçekleştirecek ve ortak bir program geliştirme çalışması yapacaklar.

KİMLERİ ARIYORUZ?

  • İş birliği, ağ oluşumu ve fikir paylaşımı için yaratıcı işletmeleri bir araya getiren bir ortak alan veya yaratıcı platform oluşturan kurucular veya yöneticiler
  • Kitlesel fonlama, müşterek sahiplenme, kullanılmayan binaların yeniden kullanıma sokulması, gezici birimler oluşturulması ve benzeri gibi yaratıcı platformlar kurup yönetmek için yenilikçi araçları veya modelleri kullanan kurucular veya yöneticiler
  • Boz-yap (hack) atölyeleri, inkübatörler, laboratuvarlar, maker atölyeleri ve benzerleri dâhil farklı tipte çeşitli yaratıcı platformlarla veya bu konularda  çalışan kurucular veya yöneticiler

DİĞER KRİTERLER

Her yaratıcı platformdan sadece bir kişi değişim programına katılabilir.

  • Türkiye’de ikamet ediyor olmak. Türkiye’nin her yerinden başvurularınızı bekliyoruz
  • En az bir yıldır faaliyette olmak
  • İyi derecede İngilizce bilmek

NASIL BAŞVURULUR?

Başvuru formunu en geç 19 Eylül 2016 tarihine kadar doldurmanızı rica ediyoruz.

Mülakatlar, 3 Ekim haftasında  İstanbul’da gerçekleşecektir. İstanbul’a gelemeyecek olan katılımcılarla, telefonla veya Skype üzerinden mülakat yapılabilir.

ZAMAN ÇİZELGESİ VE KOŞULLAR

  • Birleşik Krallık’ta Ekim veya Kasım 2016’da bir haftalık değişim programı: British Council katılımcıların İngiltere – Türkiye gidiş dönüş uçak biletini, altı aya kadar vize masrafını, konaklama ücretlerini ve bir haftalık harcirahını karşılayacaktır.
  • Nisan 2017’den önce Türkiye’de Birleşik Krallık iş birliğiyle bir program hazırlama.

 

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir