Search
Cumartesi 18 Kasım 2017
  • :
  • :

STK’lar İçin Dijital Araçlar Eğitimi

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) “İyi Yönetişim İçin Dijital Araçlar Eğitimi” ile 18 sivil toplum örgütü temsilcisinin dijital araçlarla örgütlerinin yönetişim, kampanya, savunuculuk ve kaynak geliştirme konusunda kapasitelerinin güçlendirilmesini amaçlıyor. Eğitim 19-20-21 Kasım İstanbul’da.

dijital-araçlar-eğitimi

Eğitim Programının hedef grubu STÖ’lerde aktif görev olan STÖ temsilcileridir (üyeler, çalışanlar, gönüllüler STÖ’lerde aktif olarak görev alıyorlarsa eğitime başvurabilirler). Eğitimde edinilen bilgi ve deneyimin örgüte verimli bir şekilde aktarılması ve etkinin sürdürülebilirliği amaçlanmıştır. Bu yüzden aşağıdaki eğitim içeriğinde bulunan programları kullanan veya kullanacak olan STÖ temsilcilerinin başvurması beklenmektedir. Başvuranlar arasından, başvuru kriterlerine uygun bulunan 18 STÖ temsilcisinin katılımı öngörülmüştür. Eğitim programı dijital medya ve sosyal medya uzmanlarına yönelik değildir.

Eğitim Programı İçeriği
G-Suite: Sivil toplum kuruluşları için Google programı araçlarının tanıtılması ve uygulamalı atölyeler
Google Adwords: Google’ın STÖ’ler için reklam bağışlarının tanıtılması ve uygulamalı atölyeler.
Fonzip: Sivil toplum için aidat ve bağış yönetim platformu tanıtılması ve uygulamalı atölyeler
Trello: Ekip içi iletişim, proje yönetim gibi konularda kullanılabilecek organizasyon uygulaması atölyesi.
Inbox Mail Marketing: Türkçe arayüzü olan toplu mail gönderim programı tanıtımı ve atölyesi.
STÖ’ler dijital araçlar ve taktikler: Yukarıda sayılan atölyelere destek olabilecek özgün taktikler ve araçları da aktarmaya çalışacağız.

Yukarıda sayılan araçların büyük kısmı TechSoup Türkiye Yazılım Bağışı Programı kapsamında bağışlandığı için www.techsoupturkiye.org.tr adresini ziyaret ederek programa kaydolmanızı öneririz. Bağış programıyla ilgili sorularınız için destek@techsoupturkiye.org.tr adresine yazabilirsiniz.

Programa katılacak olan STÖ temsilcileri tüm eğitimlere kesintisiz biçimde katılmayı taahhüt ederler. Program kapsamındaki eğitim, İstanbul’da 19-20-21 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olup İstanbul dışından katılacak STÖ temsilcilerinin konaklama ve şehirlerarası seyahat masrafları karşılanacaktır. Programa katılımcılarının kişisel bilgisayarlarını getirmesi eğitimlerin gereklidir. STGM-TACSO bilgisayar temin edemeyecektir.

Son başvuru tarihi 4 Kasım 2016 -Saat 17:00

BAŞVUR

Başvuru sonuçları tüm başvuru sahiplerine, son başvuru tarihinden sonra yapılacak değerlendirmenin ardından e-posta aracılığı ile açıklanacaktır.

İletişim ve Sorularınız İçin

Sürece ilişkin her türlü sorunuz ve bilgilendirme için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz ancak yoğun seyahat programından ötürü e-posta iletişimini kullanmanızı öneririz.
Özgür Mehmet Kütküt
STGM İletişim Koordinatörü
mehmet@stgm.org.tr
Tunus Caddesi 85/8 06680 Kavaklıdere / ANKARA
+90.312 442 42 62/119

Kaynak
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir