Search
Pazar 19 Kasım 2017
  • :
  • :

EkoAvrasya Gençlik Kuruluna Davetlisiniz

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği

Daha yaygın olarak bilinen adıyla EkoAvrasya; Türkiye’nin dertlerini dert edinmiş, onun geleceği hakkında söyleyecek sözü olan ve ülkemizin küreselleşen Dünya’da hak ettiği yeri alabilmesi için kafa yoran, her biri kendi alanında bilgi ve birikim sahibi, daha da önemlisi milli sorumluluk duygusu taşıyan bir grup girişimci, akademisyen ve profesyonel tarafından 2006 yılında Ankara’da kurulmuştur.

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği olarak bugün geldiğimiz noktaya bakacak olursak, kamu ve ekonomi diplomasisi alanında gerçekleştirdiğimiz faaliyetler her kesim tarafından takdirle karşılanmaktadır. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışında STK’lar, üniversiteler, enstitü ve akademilerle ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz projelerimizi sadece Asya’da değil Ortadoğu, Afrika ve Avrupa kıtalarında da sürdürüyor olmamızın bizler için gurur kaynağı olduğunu söylemekten büyük mutluluk duymaktayız.

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023 yılını bir milat kabul ederek, ülkemizin geleceğine yön verecek uygulamalar için atılacak adımlara katkı sağlamak noktasında faaliyetlerini büyük bir özveriyle gerçekleştirmektedir.

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’nin derin tarihini, uygarlık coğrafyasını ve son yıllarda bölgesel ve küresel siyasette artan etkisini, çağın ruhunu okuyarak içselleştirdiği tecrübesini yurtdışında farklı çevrelere etkin bir şekilde anlatmayı ve bu hususta projeler yürütmeyi hedeflemektedir.

Özellikle, tarihten miras aldığımız ve 20. yüzyılın derinliklerine geçici olarak emanet ettiğimiz milli gücümüzün yeniden vücut bulması için 2023’e doğru milletçe geri sayım başlattığımız son yıllarda; Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği de üzerine düşen görevi yerine getirmiş, bundan sonra da yerine getirmeye devam edecektir. Türkiye’nin uluslararası kamuoyunda tanınırlığını ve etkinliğini arttırmaya yönelik faaliyetlerde bulunan derneğimiz; Türkiye ve Avrasya ülkeleri arasındaki ekonomik, kültürel ve sosyal işbirliğinin ve dostluk bağlarının kuvvetlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar yapmayı sürdürecektir.

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği

Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkıda bulunmak için büyük çaba sarf etmekte ve bu bağlamda kamuoyu oluşturmaktadır.

Ülkemizin geleceğinin inşasına katkı sağlamak amacıyla gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda çalışan ve Sivil Toplum Kuruluşlarının etkin gücüne inanan Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği, bilimsel-akademik ve mesleki çalışmalar yaparak bu çalışmaları kamuoyuyla paylaşmaktadır.

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği bünyesinde süreli yayınların yanı sıra güncel konularda da araştırmalar ve yayınlar yapılmakta olup bu amaçla sempozyum, çalıştay, konferans, panel ve toplantılar düzenlenmektedir.

Avrasya coğrafyasında var olan potansiyeli harekete geçirmek için, EkoAvrasya dostları ile çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda yılmadan, yorulmadan ve yeni yol arkadaşlarıyla çoğalarak hedefimize doğru emin adımlarla gideceğimizi bir kez daha yineliyor, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamak ve daha güzel yarınlar için çalışacağımıza söz veriyoruz…

FORMU DOLDUR

RESMİ SAYFA

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir